0 464 300 0 001 | info@rizeosb.com.tr
Bölgemizde Adalet Ormanı Oluşturuldu...
Tarih : 25 Mart 2019 Pazartesi 11:22Görüntüleme : 107

Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak yapılan, Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Denetimli Serbestlik Müdürlükleri tarafından organize edilen Adalet Ormanı oluşturma faaliyeti  Rize Organize Sanayi Bölgemizde gerçekleşti.

 

 

Bölgemizde gerçekleşen etkinlikte önce Bölge Müdürlüğümüz toplantı salonunda toplanıldı. Ardından Adalet ormanının ilk fidanını diken Rize Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Rize Valisi Kemal Çeber’e, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Adalet Komisyonu Başkanı Özkan Tavuz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Hakan Dedebağı, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı da eşlik etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rize Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Rize Valisi Kemal Çeber; törende yaptığı konuşmada, “Baharın ve aynı zamanda Orman Haftasının başlangıcı olan bu günde ülke çapında eş zamanlı olarak yapılan adalet ormanı oluşturma faaliyeti çok anlamlı olmuştur. Bu etkinliğe öncülük eden Denetimli Serbestlik Sistemi çok önemli ve faydalı bir sistemdir.” dedi.

 

Adalet Bakanlığının 21 Mart 2019 tarihi itibariyle ülke genelinde eş zamanlı olarak Adalet Ormanları oluşturulmasını planlamıştır. Bu planlama doğrultusunda Rize Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Kalkandere Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü ve Rize Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü işbirliği ile Bölgemizde ağaçlandırma yapılarak “Adalet Ormanı” oluşturulmuştur. Rize Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğümüz arasında ki bu ve benzeri faaliyetler artarak devam edecektir.

 

Copyright © 2013 - Rize Organize Sanayi Bölgesi Tüm Hakları Saklıdır | Kod Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem