0 464 300 0 001 | info@rizeosb.com.tr
Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Rize İl Toplantısı Yapıldı…
Tarih : 29 Kasım 2018 Perşembe 14:59Görüntüleme : 252

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından başlatılan “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konusunda Rize’ye ilişkin değerlendirmeler yapmak üzere Rize Valisi ve Rize Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çeber’in başkanlığında yapılan toplantıya DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, RTEÜ’den Prof. Dr. Ali Bilgin, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Rize Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Ercüment Yüksel Cinel, KOSGEB İl Müdürü Kürşat Celil Dereci,Rize Organize Sanayi Bölge Müdürü Hasan Günal, MÜSİAD Rize Şube Başkanı Recep Taylan, DOKA Rize Koordinatörü Dr. Fatih Özdemir ve Ajans merkezinden uzmanlar katıldı.

 

 

2019-2021 yıllarını kapsayan yeni ekonomik programla kısa vadede güncel sorunların aşılmasına yönelik tedbirlerin hayata geçirilmesinden daha önemli nihai hedef olarak sürdürülebilir büyüme ve adaletli paylaşımın amaçlandığını belirten Vali Çeber; “Sanayinin yaşadığı sıkıntıların aşılması için ortak akıl ve işbirliğiyle planlama ve çözüm üretmeye çalışılması son derce önemlidir. Bu noktada, en önemli unsurlarımızdan biri de meslek liselerimizdir. Meslek liselerinin üretim odaklı bir anlayışla sanayinin ihtiyaç duyduğu insan kaynağını yetiştirmesi için gerekli çabayı sarf etmeliyiz. Sanayimizin gelişimini sağlayacak mekânsal ve fiziki imkanların sunulması için de tüm tarafların çözüm odaklı ve işbirliği çerçevesinde hareket etmesi zaruridir” dedi.

 

Toplantıda Rize sanayisinin mevcut durumuna ilişkin genel bir sunum yapıldıktan sonra belirlenen 11 başlık çerçevesinde sorunlar ve çözüm önerileri istişare edildi. Toplantıda sunulan çözüm önerileri bir rapor halinde derlenip Doka yönetim kurulunda görüşüldükten sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sunulması planlanmaktadır.

Copyright © 2013 - Rize Organize Sanayi Bölgesi Tüm Hakları Saklıdır | Kod Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem