OSB Üst Kuruldan Vali Çakır'a Ziyaret

OSB Üst Kuruldan Vali Çakır'a Ziyaret

Rize Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu Yönetim Kurulu (OSBÜK) Rize Valisi Nurullah Çakır’ı Makamında ziyaret etti.

Rize Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu Yönetim Kurulu (OSBÜK) Üyeleri Selim Yedikardeş, Yunus Çiftçi ve beraberlerinde Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize OSB Bölge Müdürü Hasan GÜNAL ile  OSBÜK üyelerinden oluşan bir heyet, Rize Valisi Nurullah Çakır’ı Makamında ziyaret etti.

 

 

 

 

 

        Ziyarette; her bölgenin kendine ait özellikleri olduğunu, Gaziantep’te bulunan bir organize sanayi bölgesi ile Samsun’da bulunan bir organize sanayi bölgesini kıyaslarken bulundukları coğrafyaya göre farklı sonuçlar elde edileceğini ifade eden Vali Çakır, “Bilindiği üzere Rize’de de organize sanayi bölgesi için iki tane alanı tespit edilmiş. Bunlardan bir tanesi Ardeşen’de, diğeri de Kalkandere İlçemizde. Sanayi ve Ticaret Bakanlığımızca yapılan ısrarlı ve fedakar çalışmalar sonucu, Kalkandere Organize Sanayi Bölgesi konusunda, kamulaştırma çalışmalarının %90’lara kadar geldi. Bu itibarla Kalkandere Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili belli bir noktaya kadar gelinerek alt yapı çalışmalarına başlandı. 2014 yılında belli işletmelerin temellerini attırmayı arzu ettiğimiz Kalkandere OSB için bundan sonraki süreçte, bölgemizde var olan sanayi sektörleri ve Ovit Tünellerinin açılmasından sonra öngörülen ticari faaliyetler hakkında bir raporun hazırlaması ve hazırlanacak bu raporun referans olarak kabul edilerek, tahsisler konusunda gerekli çalışmaları yapmalıyız” dedi. 

   Vali Çakır, konuşmasının devamında; Rize Organize Sanayi Bölgesi konusunda yapılacak çalışmalarda, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşunun gereken desteği vereceğinden emin olduğunu ifade ederek, nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.